Novinky

|1|2|3|4|5|6|7|8|9|10|Následující »
28. 8. 2023
Na studium farmacie není nikdy pozdě
Tatiana Princová lékárnice z lékárny Neopharm v Praze na Smíchově
21. 8. 2023
Cestujeme po světě s batolaty
Doba, kdy cestování s batolaty bylo tabu, je dávno pryč a cestování s dětmi do dvou let je dnes pro maminky zcela běžné. Někdy je dokonce cestování s malým miminkem podstatně snazší a jednodušší než se staršími dětmi. V případě, že se chystáte s miminkem vyrazit na dovolenou do zahraničí, nezapomeňte, že i vaše batole potřebuje na cestu své osobní doklady. Buď pas nebo občanský průkaz. K cestám po Evropské unii postačí občanský průkaz.
14. 8. 2023
Jak se na dovolené vyhnout zažívacím obtížím
Nejběžnější zdravotní komplikací na cestách jsou obyčejné zažívací obtíže. Problémy s gastrointestinálním traktem nám mohou pokazit celou dovolenou nebo přinejmenším její část. Tady je pár tipů a rad, jak se na cestách zažívacím obtížím vyhnout. 
7. 8. 2023
Jak nakupovat léky v zahraničí
Zapomněli jste nějaký lék přece jen doma? Nevadí. Poradíme vám, jak postupovat při pořízení nebo nákupu léků v zahraničí.
31. 7. 2023
Jak přežít dovolenou aneb které léky si nezapomenout doma
Začínají prázdniny. Většina z nás si v létě bere dovolenou, na kterou se těšíme celý rok. Slunce, moře, nová místa i nová přátelství nám dodávají životní energii a dobrou náladu. S cestou za poznáním a zážitky je ale spjato i pár cestovatelských nástrah. Následující článek vám pomůže s přípravou cestovní lékárničky. Díky němu se snadno vyrovnáte s nejběžnějšími zdravotními obtížemi, které vás na dovolené mohou potkat.
24. 7. 2023
Čechomor hraje pořád s radostí
Kapela Čechomor patří již několik dekád k výrazným postavám české hudební scény. Letos kapela slaví 35 let. Využili jsme této příležitosti a vyzpovídali Karla Holase, famózního zpěváka a houslistu, který je společně s Františkem Černým nejvýraznější postavou Čechomoru.
30. 6. 2023
Kam pro léky?
Značka Moje lékárna sdružuje tradiční české 
lékárníky z celé České republiky. V současné době najdete naše značkové lékárny na více než 380 místech. Dnes vám přestavujeme tři naše lékárnyv Brušperku, Praze a v Benešově.
27. 6. 2023
Péče o své blízké - všechna pro i proti
Nezisková organizace Sue Ryder pomáhá seniorům a jejich blízkým při změnách, která přináší stáří. Podle aktuálních odhadů pečuje v České republice o své blízké zhruba jeden milion lidí. Péče o blízkého je velmi náročná, ale zároveň je nenahraditelným typem péče, který v mnoha případech významně zkvalitní a někdy i prodlouží život toho, o koho je pečováno. Pokud stojíte před rozhodnutím stát se neformálním pečujícím o svou maminku nebo tatínka, následující článek vám dá představu, co vše bude péče o blízkého zahrnovat, jak bude náročná časově, kdo vám může pomoci i jaký dopad na celou rodinu může péče o seniora mít.
20. 6. 2023
Vše o pohybu v seniorském věku
Pohybová aktivita je velmi důležitá v každém věku. Její význam s věkem roste a vhodně zvolená pohybová aktivita může být i doplňkem léčby mnoha onemocnění. Významným efektem je zejména zachování schopnosti sebeobsluhy a zlepšení psychického stavu. Jako pohyb se nepočítá jen běh, bruslení, posilování apod. Pro lidi v seniorském věku jsou velmi vhodné procházky, práce na zahradě, tanec, a lepší je dokonce i hodinová procházka po nákupním centru než sledování telenovely. Udržení vzpřímeného postoje a schopnosti samostatného pohybu je základem zdravého stárnutí a soběstačnosti.
13. 6. 2023
Naučte se říkat NE! Syndrom Vyhoření
Americký psychoanalytik Herbert Freudenberger formuloval v roce 1974 poprvé pojem „Burnout­‑Syndrom“. U lékařů vypátral stav tělesného, emocionálního a duševního vyčerpání způsobený trvalým a opakovaným zatěžováním. Dnes syndrom vyhoření pozorujeme u mnoha dalších profesí.
6. 6. 2023
Mokré plavky. Postrach močových cest
Potíže s močovými cestami potrápí alespoň jedenkrát za život 60 % žen bez ohledu na roční období. Ženy jsou k těmto potížím náchylné především mezi 20. a 50. rokem života. Nejčastěji se počínající nepohoda projevuje šimráním až řezáním při močení, neustálým nutkáním na močení a pocitem nevyprázdněného močového měchýře.
30. 5. 2023
Jak získat krásné bronzové opálení
Snem snad každé ženy je být v létě nádherně opálená. Následující článek vám prozradí, jak dosáhnout zdravého a krásného opálení, které vám vydrží ještě měsíc po návratu z dovolené.
25. 5. 2023
Měření spouštěčů stresu
Jaro se přehouplo do své druhé poloviny a do sítě lékáren Moje lékárna se již pošesté vrací unikátní preventivní program Moje stáří. „Prostřednictvím nejrůznějších vyšetření se snažíme přímo v prostředí lékáren odhalit a upozornit na skrytá zdravotní rizika našich zákazníků,“ vysvětluje marketingová ředitelka sdružení Moje lékárna Lucie Ševčíková.
18. 5. 2023
Jste ve stresu? Vyzkoušejte Persen
Pokud máte v aktuální náročné době pocit, že na vás všechno doléhá a vaše duševní rovnováha není v dobré kondici, můžete vyzkoušet volně prodejný lék Persen. Jedná se o lék rostlinného původu, který pomáhá navodit vnitřní klid, zbaví vás pocitu strachu a obnoví psychickou rovnováhu. Jelikož nevyvolává závislost, může se užívat delší dobu.
6. 5. 2023
Měření na lékárnách je opět tady
Jaro se přehouplo do své druhé poloviny a síť lékáren Moje lékárna opět nabízí svým klientům bezplatné preventivní testování a měření prostřednictvím mobilních poraden přímo na vybraných lékárnách po celé ČR.
15. 4. 2023
Z DENÍKU (vysloužilého) lékárníka Mirka
Přátelé, někdy si říkám, že ta zima u nás v Čechách je taková dlouhá, táhlá, sníh jen občas… A o to je to smutnější. O mé životní lásce – horách i manželce Janě – jsem vám vyprávěl už minule. Nebo spíš jsem se jen zmiňoval, vyprávět bych mohl několik dní v kuse. Ptám se však, jestli vás v takovémto zvláštním počasí, kdy je zima, zataženo a vlezlo, přepadá také špatná nálada, únava a ztrácíte motivaci? Docela jsem nad tím začal přemýšlet. Vždy jsem vnímal, že za mnou každý den musí být vidět výsledek nebo musím udělat či zažít něco jedinečného. Takže jsem se často honil v kruhu a až s přibývajícím věkem jsem zjistil, že i ve všednosti je krása a klid. Už se nesnažím honit za výsledky. Dokonce jsem pochopil i to, jak důležitý je kvalitní spánek, strava a pohyb.
12. 4. 2023
Podpořte své ledviny
Ledviny jsou párovým orgánem uloženým v zadní části dutiny břišní, podél bederní páteře. Skládají se ze dvou barevně i funkčně odlišných částí (kůry a dřeně) a jejich základní stavební jednotkou je nefron. Ledviny zastávají v organismu nezbytně důležité funkce, jako je odstraňování odpadních a toxických látek, tvorba moči, hospodaření s vodou a minerály, produkce hormonů a regulace krevního tlaku. Proto je důležité o ně pečovat.
14. 3. 2023
TV reklama
V období od 15.03. - 15.04.2023 můžete zhlédnout v rámci BŘEZNOVÉ a DUBNOVÉ televizní kampaně 30s reklamní spot. Tento spot je možné vidět na kanálech TV Nova, TV Prima group a TV Barrandov.
16. 2. 2023
Realizujeme a podporujeme projekty zaměřené na prevenci, osvětu i zdravý životní styl
Moje stáří, Moje zdravá firma, Moje těhotenství Žít zdravě se stává moderním trendem a nezbytností ke zvládání stále se zvyšujících nároků společnosti na psychické i fyzické možnosti člověka. Velká část populace ovšem žije v rozporu se zásadami zdravého životního stylu, k němuž významně přispívá nevhodná skladba jídelníčku, nadměrný příjem potravy a alkoholu, kouření, absence pohybu, sedavý způsob života, nedostatek relaxace, spánku a v neposlední řadě nepravidelné absolvování preventivních prohlídek. S ohledem na demografické stárnutí populace se stává aktuálním rovněž téma aktivního stárnutí – procesu zaměřeného na zajištění optimálních příležitostí pro zdraví, účasti na životě ve společnosti a bezpečí v co nejlepším standardu kvality života starších obyvatel.
|1|2|3|4|5|6|7|8|9|10|Následující »
 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!