Očkování a cestovní medicína

“Očkování a cestovní medicína - informace v lékárnách Mojelekarna.cz.“

Lékárny sdružení Moje lékárna se ve svém edukačním programu zaměřují nejenom na problematiku stáří, ale snaží se zvýšit kvalitu svých poradenských služeb i v dalších oblastech péče o zdraví. Proto již v roce 2009 proběhl cyklus seminářů zaměřený na kardiovaskulární problémy a letos seminář Očkování a cestovní medicína. V souvislosti s pandemií se objevila celá řada spekulací a otázek, které zdravotničtí pracovníci v lékárnách musí umět zodpovědět.

Otázka zejména povinného očkování, ale i problematika cestovní medicíny a stále se rozšiřující spektrum možností nepovinného očkování jsou aktuální.

Ve spolupráci s panem Prof. MUDr. Jiří Beranem, CSc., panem Prof. MUDr. Jiří Havlíkem, DrSc., a paní MUDr. Zuzana Blechovou byl připraven zajímavý cyklus seminářů, který dal odpověď na řadu otázek.

Otázky jako např.:

Proč se očkuje ještě dnes, když se již určité nemoci nevyskytují?

Je očkování škodlivé nebo je přínosem v boji proti přenosným nemocem?

Kolik dávek vakcíny se musí podat, aby dlouho účinkovala?

Jaké jsou reakce po očkování?

Jaká jsou rizika při cestách do zahraničí?

a celá  řada dalších byla podána zajímavou formou a na vysoké odborné úrovni přednášejícími z kliniky infekčních onemocnění FN Bulovka, Praha.

Ještě jednou bychom jim chtěli poděkovat za podnětné informace, které napomohou lékárnám sdružení Moje lékárna v kvalitním poradenství veřejnosti. Pro Vaši informaci přikládáme tabulku příspěvků zdravotních pojišťoven na očkování.

Mgr. Karel Šlegr
Mojelekarna.czDiskuse

Za obsah komentáře nese plnou odpovědnost autor, nikoli provozovatel stránek. Redakce si vyhrazuje právo bez upozornění smazat příspěvky, které se netýkají zveřejněného článku, obsahují vulgární výrazy, nesmysly, urážky nebo reklamu.


Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše

 • očkovaní pediacelRozbalit (reakcí: 1)Sbalit (reakcí: 1)

  Dobrý den, z důvodů výpadku očkovací látky pediacel distributorem je plošně známo že šarže pro většinu vakcín je platná do konce července 2015 na internetu jsme se dočetly , že se na trhu ještě pohybuje několik kusů s šarží do 07/2016 máte prosím nějaké informace o tomto faktu nebo je možné přímo u vás zajistit tuto vakcínu s šarží do 07/2016 ?
  Děkuji za odpověd

  Reagovat16.04.2015 13:00 od gdpr
  • Re: očkovaní pediacel

   Dobrý den,

   o existenci šarže vakcíny s expirací 7/2016 nemáme informace. Aktuálně jsme schopni do lékáren dodat jen šarže s expirací 7/2015. Tuto informaci jsme ověřovali u výrobce, společnosti Sanofi Pasteur, a bylo nám sděleno, že mají k dispozici jen šarže s expirací 7/2015. Po doprodání těchto šarží by mělo dojít k výpadku v dodávkách na český trh. Vakcíny z nových šarží by měly být k dispozici možná až na počátku roku 2016. 

 • dobrý den. Jezdím pravidelně do řad...Rozbalit (reakcí: 0)Sbalit (reakcí: 0)

  dobrý den. Jezdím pravidelně do řad zemí světa včetně Afriky a strpím očkování pouze to, které je vyžadováno zákonem navštívené země (žlutá zimnice). Jinak se zásadně neočkuji. Očkování je totiž většinou škodlivé a jeho účinek není dostatečně prokázán. Tělo jak známo má dostatek všech protilátek proti všem nemocím a nákazám, je pravdou, že jediným problémem je nabuzení imunitního systému tím správným směrem, ale to jde i přírodní cestou. Jsem proto zásadně proti očkování, které je pouze dobré jako významný zdroj příjmů farmaceutických zločinců. Vakcínou totiž do těla člověka dostanou látky na nichž pak člověk je závislý a proto začne užívat léky. Tím se stane pouze doživotním zdrojem peněz pro mafii farmacie.

  Reagovat20.05.2012 22:47 od gdpr
 

 

Podívejte se na naši novou TV reklamu

Navíc ani korunu!